Меню
Зателефонувати?
Вкажіть Ваший номер телефону:
Або зателефонуйте Ви нам:
+380 44 537-31-91
Способи заповнення насоса водою на насосних установках з дизельним приводом
Існує досить багато способів заповнення насоса і всмоктуючого трубопроводу водою (рідиною).
Заливка насоса може бути проведена:
а) вручну, заповнення за допомогою підручних засобів;
б) зі спеціального резервуара;
в) з напірного трубопроводу;
г) шляхом відсмоктування повітря з насоса вакуум-насосом;
д) шляхом відсмоктування повітря з насоса ежектором;
Вручну, заповнення за допомогою підручних засобів.
Рекомендується застосовувати для відцентрових насосів порівняно невеликої продуктивності (витрата до 40-50 л/сек), ручним насосом або за допомогою відра в спеціальну воронку (можливо, тільки при наявності зворотного клапана встановленого на всмоктуючому трубопроводі).
Зі спеціального резервуара.
Для насосів невеликої продуктивності інколи застосування знаходять спеціальні баки-акумулятори.
Бак-акумулятор являє собою герметичну закриту посудину з двома патрубками, з яких нижній з'єднується з усмоктувальними патрубками насоса, а верхній - з всмоктуючим трубопроводом
При включенні, насос починає подавати воду в нагнітальний трубопровід з бака-акумулятора, в якому відповідно знижується рівень і створюється необхідне розрідження для подcoca води в бак-акумулятор з приймального басейну по всмоктувальній трубі.
Розміри бака-акумулятора повинні бути такими, щоб обсяг між нижньою відміткою верхнього патрубка і верхньої відміткою нижнього патрубка в 3 - 3,5 рази перевищував обсяг всмоктуючого трубопроводу.
Конструкція бака-акумулятора повинна бути розрахована на роботу в умовах вакууму і повинна забезпечувати герметичність, при якій виключається підсмоктування повітря через трубні з'єднання та сальникові ущільнення.
До недоліків цього способу заливки відноситься можливість спорожнення бака при зупинці насоса внаслідок підвищеного тиску в верхній частині бака. Для усунення цього явища приймаються спеціальні заходи.
Гідромеханічні схеми з використанням бака-акумулятора, за конструктивними і економічним со¬ображеніям, рекомендується застосовувати для відцентрових насосів порівняно невеликої продуктивності (витрата до 40-50 л / сек). При великих витратах розміри баків стають надмірно громіздкими.
Варіант італійської системи супербака, з усіма недоліками стаціонарного бака, модернізованого і адаптовані для насосного агрегату.
З напірного трубопроводу.
Можливо, тільки при наявності зворотного клапана встановленого на всмоктуючому трубопроводі і підтримці надлишкового тиску в напірному трубопроводі.

Шляхом відсмоктування повітря з насоса вакуум-насосом.
Проводиться шляхом створення вакууму за допомогою мокрих водокільцевих (в основному на стаціонарних насосних станціях з електродвигунами) і сухих вакуумних насосів.
Досить складні системи, застосовуються, коли з-за якихось причин немає можливості застосувати ежектор.

Шляхом відсмоктування повітря з насоса ежектором.
У газоструйних апаратах робота (всмоктування) виконується за рахунок енергії потоку робочого газу (вихлопні гази). Робочий газ проходить по соплу, при цьому за рахунок звуження він набуває велику швидкість. Отриманий струмінь, проходячи через камеру змішування, захоплює за собою відсмоктуване повітря, яке підводиться через патрубок.
Газоструйних апарат ТОВ «Машзавод «ТЕХНІКА»
Найбільше розрідження створюється ежектором в проміжку 1200÷1600 об/хв двигуна і становить - 0,6÷0,8 кг/см2). Рекомендована частота обертання двигуна - 1500 об/хв.
Газоструйних апарат італійських виробників.